Στο πλαίσιο της ολοκλήρωσης της συγχώνευσης με απορρόφηση της NN Hellas II (πρώην MetLife) από την NN Hellas, σας ενημερώνουμε ότι το επόμενο διάστημα θα πραγματοποιηθεί η αλλαγή επωνυμίας στα συστήματα των συνεργαζόμενων τραπεζών (ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK, ΕΘΝΙΚΗ και EUROBANK) και των καταστημάτων ΕΛΤΑ.
Για την πληρωμή των ασφαλίστρων σας στις συνεργαζόμενες τράπεζες (κατάστημα, phone ή web banking) ή στα ΕΛΤΑ, θα πρέπει να επιλέγετε την επωνυμία NN Hellas (ex-NN Hellas II), κάνοντας χρήση του κωδικού πληρωμής ή της ταχυπληρωμής αντίστοιχα, ακόμα και αν στη σχετική ειδοποίηση αναγράφεται η επωνυμία NN Hellas II.
Για τις περιπτώσεις όπου η πληρωμή ασφαλίστρων πραγματοποιείται μέσω πάγιας εντολής (χρέωσης τραπεζικού λογαριασμού ή πιστωτικής κάρτας), δεν απαιτείται οποιαδήποτε ενέργεια από μέρους σας.
Επίσης, σε περίπτωση καταβολής οποιουδήποτε ποσού από την εταιρία (όπως π.χ. στις περιπτώσεις λήξης, εξαγοράς ή αποζημίωσης), ως καταθέτης της συναλλαγής θα εμφανίζεται η επωνυμία NN Hellas (ex-NN Hellas II).
Μέχρι να ολοκληρωθεί η αλλαγή της επωνυμίας στα συστήματα των τραπεζών, συνεχίζετε να πραγματοποιείτε την πληρωμή των ασφαλίστρων σας επιλέγοντας ΝΝ Hellas II (ex-MetLife), όπως συνηθίζατε μέχρι σήμερα.